Prodej chaty u rybníka, 32 m2, pozemek 386 m2, Rohozná, okres Jihlava

Prodej chaty u rybníka, 32 m2, pozemek 386 m2, Rohozná, okres Jihlava
  • Adresa Rohozná 20
  • Ev. č. RT1161-01020
  • Typ chata
  • Plocha 40 m²

1 000 000 Kč

včetně poplatků, včetně provize, včetně právního servisu

 

Nabízíme vám jedinečnou příležitost ke koupi chaty u rybníka Klechtavec v Rohozné na Vysočině.

Podlažní plocha chaty je 32 m2, rozloha pozemku 386 m2, od chaty k rybníku 2 minuty chůze, ideální místo ke koupání a oddechu ať už u rybníka samotného, či na toulkách v jeho malebném lesnatém okolí. A bonus - kromě rekreace si tu lze dokonce zřídit i trvalý pobyt.

Jde o modelovou chatu Drevony Bratislava z roku 1963 v původním stavu, s izolací a dvojitými okny pro celoroční provoz. Do chaty nezatéká, jako skromné zázemí pro outdoorové aktivity je použitelna i ve stávajícícm stavu, avšak průhyb podlahy, praskliny na komíně i samotných kamenných základech, a především možnost dle územního plánu mít zde chatu výrazně větší, vybízí spíše k radikální rekonstrukci.

Již při výstavbě byl původní model 24 m2 rozšířen o kuchyni 8 m2 zastavěním terasy, dalších 8 m2 má kamenný sklep pod terasou. Celkem vč. sklepa tedy 40 m2. Územní plán však umožňuje rozšířit zastavěnou plochu až na 70 m2 a kromě přízemí vybudovat i obytné podkroví, takže po odpočtu tloušťky stěn a příček lze obytnou plochu chaty rozšířit až na cca 115 m2, nebo v případě podsklepení celého půdorysu až na 170 m2.

V ceně chaty je veškeré vybavení, viditelné na fotografiích. K vaření je tu linka s varnou deskou, dřez, jídelní stůl, lednice, mikrovlnka/horký vzduch/gril Whirpool MWP 338 SX. Na spaní je v ložnici patrová postel a dvoje peřiny, v obývacím pokoji rozkládací sedačka a dostatek volného prostoru na další 2-4 lůžka. Koupání je nyní v rybníku, v chatě je WC a umyvadlo, sprchový kout lze přidat. K péči o zahradu je ve sklepě dostatek nářadí vč. sekaček. Bezpečí chaty lze zajistit okenicemi, 2 zamykatelnými dveřmi a fotopastí nad vchodem, která posílá majiteli zprávy při detekci pohybu. V ceně je i pramice s vesly.

Z přípojek je tu elektřina 230/400V, obecní vodovod, odpad je vyveden do septiku. K topení a vaření lze využívat elektřinu, po opravě komínu i kamna na dříví. Náklady na provoz v r. 2022 vyšly měsíčně na 623 Kč, z toho 320 elektřina, 29 daň, 10 voda a 264 pojištění nemovitosti vč. odp. za škody.

Místa k parkování jsou kousek od chaty při cestě k rybníku. Rozestavěné parkování je přímo u chaty.

Chatová oblast i s rybníkem je součástí přírodního parku Čeřínek s 5 přírodními památkami a naučnou stezkou s krásnými skalními útvary, dostupnými pohodovou pěší vycházkou. Na své si přijdou i cyklisté, běžkaři, dokonce i sjezdaři, Ski Areál Čeřínek patří k nejznámějším na Vysočině.

Údaje k nemovitosti

KategorieChata
LokalitaRohozná 20
OkresJihlava
Velikost2 pokoje
Plocha užitná40 m²
Plocha podlahová32 m²
Plocha pozemku386 m²
Plocha zastavěná38 m²
Počet podlaží2
Stav objektuPřed rekonstrukcí
BudovaDřevěná
Typ domuPřízemní
Poloha objektuSamostatný
Umístění objektuKlidná část obce
ZástavbaRekreační
Rok výstavby1963
ZařízenýAno
Míst k parkování2
ParkováníAno
Výtahne
Sklepano (8 m²)
KomunikaceAsfaltová
DopravaSilnice, Autobus
VodaDálkový vodovod
Elektřina230V, 400V
OdpadSeptik, Trativod
TopeníLokální tuhá paliva, Lokální elektrické

Podobné nemovitosti