Pravidla inzerce

Vkládat inzerci je možné prostřednictvím realitních exportních softwarů (seznam podporovaných RS najdete zde “odkaz na patičku) nebo xml exportu.

XML soubor pro automatické importování nemovitostí do internetové stránky Realitnitrh.cz musí být proveden podle specifikace zde

Vkládaný inzerát musí souviset se zaměřením internetové stránky Realitnitrh.cz, tedy s inzercí nemovitostí. Je zakázáno vkládat obrázky a texty, které nesouvisejí s obsahem internetové stránky Realitnitrh.cz, jsou urážlivé či rasistické a odporují zákonům České republiky.

Objednavatel se zavazuje vyplnit jednotlivé kolonky v souladu s jejich účelem. Zároveň se zavazuje pravdivě vyplnit co nejvíce údajů k inzerované nemovitosti. Za veškeré zveřejněné informace pod hlavičkou objednavatele nese plnou odpovědnost objednavatel.

Objednavatel se zavazuje do 24 hodin po změně stavu nemovitosti aktualizovat inzerát na internetové stránce Realitnitrh.cz.

Základní řazení nemovitostí je dle data vložení nabídky.

Inzerent je plně zodpovědný za pravdivost uveřejněných údajů k nemovitosti a jejich úplnost z hlediska platné legislativy České republiky (například uveřejnění PENB - energetického štítku). V případě nesplnění tohoto bodu bere na sebe inzerent veškeré možné právní důsledky z toho plynoucí.

Uvedená cena musí být pravdivá a včetně DPH. Objednavatel nesmí používat spekulativní ceny pro zlepšení řazení inzerátu na internetové stránce Realitnitrh.cz. Provozovatel má právo zařazovat takové inzeráty bez upozornění až na konec výpisu, případně je úplně zablokovat.

Fotografie nemovitosti může obsahovat logo realitní kanceláře pouze ve formě vodoznaku. Je zakázáno používat jako fotografii nemovitosti obrázek, který znázorňuje pouze logo realitní kanceláře nebo nemá s nabízenou nemovitostí žádný vztah.

Provozovatel si vyhrazuje právo kontrolovat všechny vkládané inzeráty a v případě zjištění, že inzerát neodpovídá pravidlům inzerce, má právo inzerát bez upozornění zablokovat.

Je zakázáno propagovat samostatně typové domy nebo projekty, které fyzicky nestojí na pozemku a nejsou alespoň ve stavu hrubé stavby. Typové domy na klíč je možné inzerovat pouze v rámci developerského projektu.

Je zakázáno vkládat duplicitní inzeráty. V takových případech má provozovatel právo zablokovat duplicitní inzeráty a v případě opakovaného vytváření duplicitních inzerátů ze strany objednavatele může provozovatel zablokovat celou inzerci objednavatele.

Je zakázáno vkládat do inzertního textu reklamní odkazy na jiné inzeráty, obchodní sdělení, názvy konkurence, URL adresy vedoucí na jiné servery či jiné informace nesouvisející s povahou inzerátu a internetovou stránkou Realitnitrh.cz

Provozovatel poskytuje technickou podporu. Kontaktní údaje jsou uvedené zde: podpora@realitnitrh.cz

Novou nemovitostí se rozumí nově vložená nemovitost v nabídce RK nebo nemovitost, která nebyla aktivně inzerována po dobu delší než 2 měsíce. Je zakázáno opakované exportování stejných nemovitostí za účelem manipulace s datem vložení nabídky. Provozovatel si vyhrazuje právo použít v takových případech technické prostředky k tomu, aby byla nemovitost stále uváděna s původním datem vložení. Tyto aktivity ze strany objednavatele mohou být navíc důvodem k zablokování celé nabídky objednavatele.

U nemovitostí exportovaných přes realitní exportní softwary má provozovatel právo zkrátit popis inzerátu tak, aby odpovídal technickým podmínkám zobrazení na straně provozovatele.

Počet zobrazovaných nemovitostí závisí na objednané a aktivní službě. Nemovitosti, které přesahují aktivní službu, se na internetové stránce Realitnitrh.cz nebudou zobrazovat.

Tyto podmínky k inzerci jsou platné od 1.2.2022.